Bir AB Projesi olan 'Eurocrine' Ulusal Cerrahi Kongresi'nde...

Avrupa ülkelerinde endokrin cerrahisi ile ilgili ortak 'kalite esaslı' bir veri tabanı oluşturma amacı güden ‘EUROCRINE Projesi', Nisan ayında gerçekleşecek Ulusal Cerrahi Kongresi'nde, proje başkanı Prof. Dr. Anders Bergenfelz tarafından bizzat sunulacaktır. 

Ülkemizden şu ana dek 40 klinik kaydolmuş durumdadır ve bu kliniklerden bir kısmı düzenli veri girişlerine devam etmektedir.   

'EUROCRINE Projesi', tüm tiroid, paratiroid, adrenal ve gastroenteropankreatik nöroendokrin verilerinizi depolayabildiğiniz, öz denetiminizi gerçekleştirebildiğiniz ve tek/çok merkezli çalışmalara zemin hazırlayabildiğiniz bir proje olup 'kalite kontrol' amacına hizmet etmektedir. Proje TÜRKÇE ve ÜCRETSİZ olarak hizmetimize sunulmaktadır. 

Sisteme giriş yapabilmek için 'kullanıcı adı' ve 'şifre' almak üzere www.eurocrine.eu adresinden sitenin anasayfasına ulaşıp, buradan kolaylıkla kaydolabilirsiniz. 

Proje her ne kadar 'nadir görülen endokrin tümörler' başlığı altında değerlendiriyor olsa da tiroid, paratiroid, adrenal ve gastroenteropankreatik nöroendokrin TÜM HASTALARınıza ait veri girişi sağlayabilirsiniz. Veri girişi sırasında hastaya ait kişisel bilgiler istenmemekte, veriler sistem tarafından anonimize edilmektedir. 

Sisteme başvurduğunuzda, bölgesel etik kurulunuza başvurmak üzere, projeye ait gerekli İngilizce ve Türkçe belgeler tarafımızca size ulaştırılacaktır.